KMS

http://www.koinonia.sk/files/pages/507/0.jpgJe sobota, 26.11.2011, deväť hodín, tridsať minút. Pred budovou GTA v Košiciach nervózne prešľapuje skupinka mladých ľudí. Niektorí majú v rukách hudobné nástroje, iní tašky z Lidl-u s raňajkami. Popri rozhovore očami zablúdia k hodinkám a odpočítavajú minúty do desiatej. O 9:45 sa otvárajú masívne dvere, nádej národa rozradostená vstupuje do triedy, sadá do lavíc a pokračuje v rozhovoroch.

S pribúdajúcimi minútami narastá aj počet ľudí v triede, ktorá sa zapĺňa okrem iného aj gitarkami, flautičkami a všetkým možným. Krátko pred desiatou vstupuje do triedy aj hlava celého projektu - Braňo. Keď sa už všetci zvítali, vystískali, vytiahli Biblie a zápisníky, Evka berie do rúk gitaru a Domin štartuje modlitbu. Teraz sa stretnutie hudobníkov s názvom Koinonia Music School môže začať.

Ale prečo práve modlitbou? Lebo všetkých účastníkov spájajú rovnaké veci - Ježiš, spoločenstvo a túžba hrať. Aj o tom nám aj neskôr rozprával Braňo - ako je pri hraní podstatné uvedomiť si, že každý je dôležitým údom tela, má svoju úlohu, je potrebný. V Prvom liste Korinťanom 12, 12-27 sa tiež píše, že údy sa majú starať jeden o druhý, takže ak sa trápiš sám so sebou, začni sa zaujímať o iných ľudí a budeš uzdravený!

Začínam počítať účastníkov stretnutia a som príjemne prekvapená. 32 ľudí, pekné číslo! Delíme sa na skupiny, každý berie do ruky svoj nástroj alebo rozcvičuje hlasivky. Keby ste sa teraz prešli po chodbe, videli a počuli by ste zaujímavé veci. Na začiatku by vás privítali basgitary a džezové tóny klavíra. Zo schodov znejú zvuky altovej a priečnej flauty, do toho sa zapájajú husle a lesný roh. Veľký buchot prichádza od bubeníkov. Učia sa hrať na bicích a na veľkom hite sezóny - cajone. V ďalšej triede študujú záhady akordov klaviristi, zafúka aj saxofón. Gitaru tu vidieť na každom rohu, opäť si drží prevahu. Avšak na svoje si prídu aj speváci, zbor skúša na poschodí.

Je okolo druhej popoludní, všetci sa pomaly schádzajú na ukončenie stretnutia, plní nových hudobných vedomostí a nápadov. Ešte spoločná fotka a časť ľudí odchádza domov, časť na bagetku. Poobede členovia hudobnej služby a niektorí ďalší zostávajú na skúšku, docvičiť nové piesne a vyladiť staré.

Krásny deň a stretnutie KMS sa už končí, avšak nie som z toho smutná. Ďalšie stretnutie bude už 17.12.2011. Pozývam aj Teba! Ak máš túžbu naučiť sa hrať na nejakom hudobnom nástroji, získať nové praktické zručnosti z oblasti Tvojho nástroja, nech je to už čokoľvek. Ale vítaní sú aj skúsení hudobníci, ktorí isto nájdu nové inšpirácie a pomôžu ostatným. Veď aj o tom je spoločenstvo, lebo telo nie je jeden úd, ale mnoho údov a Boh rozložil údy, každý jeden z nich, v tele, ako chcel (1 Kor 12).

Fotogaléria

Komentáre