Leeland - Oposite Way

Dnes sa pozrieme na zúbok inšpirujúcej, americkej formácii Leeland, ktorá je aj napriek svojmu mladému veku veľmi úspešná. Zo všetkých strán som počúval, „Leeland sú super, počúvaj tak tí chalani ma fakt dostali“. Nenechal som sa dlho prosiť a už som mal na ušiach mp3ojku z ktorej mi zneli melódie dostávajúce sa hlboko pod kožu.

Opossite way vyšiel ako ich druhý rádový album 26. februára 2008 a obsahuje 11 piesni, ktoré sú po hudobnej stránke o niečo rokovejšie než predchádzajúci album Sound of Melodies. Chalani sú skutoční chváliči s vlastným štýlom. Texty ich piesni sú priame a jasné, nič nešifrujú, ale práve naopak, s evanjeliovým posolstvom prerážajú cestu živému Bohu priamo do sŕdc ľudí, v skutku kvalitnej podobe. O kvalite ich tvorby asi najlepšie svedčí sedem Dove Awards nominácii a jedna nominácia na cenu Grammy za najlepší CCM album roku 2007 a s „Opačnou cestou“ aj za rok 2008. Navyše pieseň Brighter Days z albumu Opposite Way bola použitá v soundtracku k filmu Fireproof. Z albumu nevyčnieva žiadna pieseň, no to neznamená, že by bol monotónny, alebo fádny. Práve naopak každá pieseň na albume či už rýchla, alebo pomalá má svoju identitu podľa, ktorej ju spoznáte a poviete si, „ Á, to je tá, čo sa mi tak páči“. Názov skupiny vznikol z vlastného mena speváka a lídra kapely Leelanda Mooringa, podľa slov chalanov preto, že znie perfektne. Leeland kapele pomáha aj hrou na gitaru a skladaním piesni. Ďalej k skupine patrí jeho brat Jack (klávesy), Matt Campbell (gitara), Jake Holtz (bassa) a Mike Smith hrajúci na bicie. Majú vlastný hudobný štýl, ktorý bol zadefinovaný ako alternatívna CCM-Christian contemporary music (súčasná kresťanská hudba) a progresiv rok. Avšak  ovplyvnená britským pop-rokom, podobným ako pri kapelách Kean, Coldplay, U2 či Trevis.

Leeland určite uspokojí aj tých najnáročnejších a ponúkne srdce otvárajúcu hudbu tiahnucu človeka k Bohu. Momentálne chystajú svoj tretí album, ktorý by mal vyjsť  niekedy v druhej polovici roka. Určite sa máme na čo tešiť!

by Tino

myspace.com/leelandmusic
leelandonline.com
youtube.com/leelandtv