Najúspešnejší americký vrabec

Najúspešnejší americký vrabec Jeseň je v plnom prúde, začal sa nám aj nový školský rok a tak, ako v predchádzajúcom období, aj teraz chceme pokračovať v prezentácii zaujímavých kresťanských hudobných autorov. Dnes som si pre vás pripravil trošku netradičnú hudobnú lahôdku, nie je to kapela ani sólista, ale je to hneď niekoľko umelcov. Dámy a páni, predstavujeme Sparrow Records!

Sparrow Records je populárne kresťanské hudobné nakladateľstvo patriace do divízie EMI. EMI je britská hudobná spoločnosť, v ktorej je zlúčených viacero hudobných vydavateľstiev sídliacich v londýnskom Kensingtone a v New Yorku. EMI je jednou zo štyroch najväčších svetových nahrávacích spoločností. Okrem nej fungujú aj spoločnosti ako Sony BMG, Universal a Warner. Sparrow Records bolo založené v roku 1976 Billym Rayom Hearnom. V roku 1992 ho kúpilo EMI a dnes je súčasťou jej kresťanskej divízie (EMI Christian Music Group). Bilboard Magazine ho označil za najlepšie kresťanské hudobné vydavateľstvo v USA. Okamžite po podpise zmluvy so spevákom, pesničkárom a pastorom Keithom Greenom význam Sparrow ešte stúpol. O rok na to sa Keith Green stal najpredávanejším kresťanským umelcom v USA. Sparrow zastrešuje mnoho známych umelcov a nádejí súčasnej kresťanskej hudby. Napríklad ako David Crowder Band, Chris Tomlin, Mandisa, Matt Redman, Delirious, Starfield alebo Switchfoot.

Od roku 1996 je produkcia Sparrow zaradená do WOW Hits CCM series, čo je vlastne súťaž alebo rebríček najlepších kresťanských hitov konkrétneho kalendárneho roku. V roku 1998 bola zostavená nová kategória o najlepší gospelový album pod názvom WOW Gospel series a od deväťdesiateho deviateho roku figuruje v zozname WOW aj ocenenie za najlepší worship album. WOW Worship kompilácie už nie sú zamerané iba na worship ako kedysi, ale v súčasnosti ponúkajú naozaj širokú paletu hudobných žánrov od rocku, cez indie, až po R&B a sú k dispozícii prakticky v každom dobrom hudobnom obchode. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na sparrowrecords.com alebo na hearitfirst.com/wow.

By Valentín Tino Humeňanský