Počúvam hudbu aj keď spím

Rozhovor s Michalom Podolákom, bubeníkom Koinonia Music

Na aký hudobný nástroj hráš?

Hrám na bicie, už asi tak dva roky. Je to skvelé sedietťza tými bubnami a činelami...hrať...super niečo :)

Čo ti dávajú stretnutia KMS (Koinonia Music School)?

Je to také fajn stretko. Stretnem sa s rôznymi hudobníkmi, sme spolu, rozprávame sa nielen o hudbe a hráme spolu. Ja osobne ako bubeník potrebujem hrať s kapelou, môžem sa takto zdokonaľovať. A vždy sa naučím nejaký ten nový rytmus či prechod.... no paráda

Ako to vyzerá na KMS? Čo sa tam robí?

Tak sme spolu a hráme, cvičíme si nejaké piesne, alebo sme rozdelení podľa nástrojovov a zdokonaľujeme sa. Medzi tým nejaká tá modlitba, pozrieme si koncert z nejakej svetovej kapelky a aj nejaká ta „teória“ čo a ako máme hrať. Je to pestré.

Ako si sa dostal práve ku bicií? Hrával si už predtým, alebo vďaka hudobnej škole?

Ku bicím som sa dostal len vďaka hudobnej škole. Aj keď som už dávnejšie túžil hrať na bicie, nemal som sa k nim ako dostať... Až raz sa mi to podarilo a zamiloval som si to. A tak som prišiel na hudobnícke stretko, zahral som, o pár mesiacov som mal doma bicie a teraz môžem hrať kedykoľvek.

Viem, že si hral už aj na väčších akciách pre mladých? Ktorá akcia bola pre teba najkrajšia?

Tak každá bola niečím iná. Ale najkrajšie to je asi na Victory a Creativity show. Všade plno svetiel, plno hudobníkov okolo, dymostroj :) Ale vždy je to trocha lepšie, pretože sa zdokonaľujem (snáď :) ),  a potom si to môžem viac užívať...

Čo pre teba znamená hudba?

Hudba je niečo, čím sa obklopujem každý deň. Počúvam hudbu aj keď spím... neviem si predstaviť deň bez toho, aby som si nepustil nejakú pesničku. A hudba je aj spôsob ktorým evanjelizujem. Rozpravám mladým akou hudbou sa dá chváliť Jesus. Že to môže byť veľmi kvalitná hudba... A aj ja chcem takto chváliť Pána...hudbou...Takže hudba  pre mňa znamená veľa.

Čo by si odkázal mladým ľuďom, ktorí sa nevedia rozhodnúť či hrať, venovať sa hudbe alebo nie?

Určite to skúste, rozhodnite sa a príďte. Je to skvela skúsenosť, skvelí ľudia. Hudobníkov nie je nikdy dosť a my budeme len radi.

Chceš sa dozvedieť niečo viac o hudobnej škole KMS?