..som ten najšťastnejší človek..

Ahojte, volám sa Peťa. Chcem vám povedať, ako sa ma Boh dotkol a zmenil ma. Myslela som si o sebe, že môj citový rozsah je veľký asi ako čajová lyžička. Môj život vyzeral asi takto: Vstala som tesne pred začatím školy, do ktorej som bežne meškala. Nemodlila som sa. Na čo? Počúval ma Boh vôbec? Nemala som taký pocit. V škole bola sranda. Všetko bolo podľa predstáv. Ako každý môj spolužiak, aj ja som sa chcela čo najviac podobať tým, ktorí boli, ako sa hovorí, COOL. Patrilo k tomu vulgárne vyjadrovanie, výstredné obliekanie, alkohol, cigarety. Mala som obdobia, kedy som sama zobrala fľašu a niekedy to dopadlo tak, že som sa opila ,,do nemoty“. Myslela som si, že moje problémy vyriešim alkoholom a fajčením. Nie, nič sa nevyriešilo. Škodila som si na zdraví a ničila život.

No jedna osoba ma pozvala na stretnutie mladých, ktoré organizovala Koinonia Ján Krstiteľ a tam mi ukázali, aký je pravý život. Spoznala som tam skvelých ľudí a Ježiš sa stal mojim naj priateľom. Spoznala som tajomstvá modlitby a Listu, ktorý pre mňa na zemi zanechal Boh. Bibliu. No najväčší a najúžasnejší zážitok s Bohom som mala pri modlitbe. Nebol to len zážitok, ale stretnutie. Cítila som, že Duch Svätý je vo mne. Navonok mi bolo zima, ale vo vnútri veľmi horúco. Ako keby sa mi v srdci rozlieval horúci sladký med. Cítila som jeho dotyk, túžila po stretnutí s ním. Keď som spočinula v Duchu Svätom, cítila som, ako keby spolu s mojimi slzami vychádzalo zo mňa všetko zlé, všetko trápenie, problémy, ťažkosti, starosti... Všetko! Cítila som len ľahkosť, povzbudenie, silu, lásku. Všetko spolu.

Teraz už nevstávam tesne pred začatím školy, ale hodinu predtým. Prečo? Aby som sa porozprávala s Ježišom a prečítala som si Jeho List, ktorý mi nechal! Za všetko ďakujem jednej osobe, ktorá ma presvedčila o tom, že Boh je stále so mnou. Že je to môj priateľ, že sa mu môžem zdôveriť a že ma nikdy nesklame. Nikomu to nepovie, pomôže mi a poradí. On začal konať aj v mojom živote! Teraz som ten najšťastnejší človek a už ma nič nedokáže rozhádzať tak, ako predtým. Už nie som tá ,,stará Peťa“, ale nový človek, ktorý sa približuje k životu s JASNÝM CIEĽOM! Vďaka Ti Bože, že si sa ma dotkol! Vďaka Ti za všetko!

Nell, Kračúnovce