Hudobná služba k:music

K:music je hudobná služba v Koinonii Ján Krstiteľ, pôsobiaca pri Oáze Vyšný Klátov – Košice. Nejedná sa o klasická kapelu so stabilným počtom členov, ani o spontánny hudobný projekt. Ide tu o viac! Ide o službu, ktorá je otvorená, dynamická a ktorá odpovedá na konkrétne povolanie.

Začiatky K:MUSIC siahajú viac ako 15 rokov späť, kedy sa v Koinonii Ján Krstiteľ narodila potreba vlastnej hudobnej služby, ktorá by hudobne doprevádzala všetky stretnutia Koinonie a bola mocným nástrojom ohlasovania evanjelia práve prostredníctvom hudby. Služba sa za tie roky rôzne formovala, striedali sa v nej hudobníci a speváci, tvorili sa vlastné piesne a prichádzali pozvania hrať na rôznych kresťanských podujatiach. Služba mnoho rokov fungovala pod názvom JORDÁN. Pod týmto menom boli vydané dva chválové albumy: Nemáš sa čoho báť a Piesne pre Domy modlitby a jeden sólový projekt: Petra Kentošová – Môj Kráľ.

V roku 2007 bol vydaný nový hudobný projekt: PREPARE MUSIC a nový album s názvom CHCEM DNES. Album mnohých milo prekvapil, predalo sa z neho 1200 ks a piesne z neho sa začali šíriť nielen po kresťanských rádiách a hitparádach ale začali sa hrávať aj medzi mladými na rôznych akciách po celom Slovensku. Od tohto momentu prichádza v rámci služby opäť k oživeniu. Do služby prichádzajú noví hudobníci a speváci, ktorých si samotná služba vyformovala vo vlastnej hudobnej škole s názvom KMS – KOINONIA MUSIC SCHOOL (vznikla v roku 2005, aby formovala novú generáciu hudobníkov. Stále prebieha).
V období rokov 2007 – 2009 vznikajú nové piesne a názov hudobnej služby je definitívne zmenený na K:MUSIC (KOINONIA MUSIC).

http://www.koinonia.sk/files/upload/banner5.jpg