Get Up - Get Ready 2011

4. - 8. júl 2011, Košice, Sídlisko KVP

Týždeň od 4. do 8. júla patril už tradične na sídlisku KVP evanjelizačnej kampani Get Up - Get Ready, organizovanej občianskym združením Priateľ v spolupráci s mestskou časťou Košice – KVP a Koinoniou Ján Krstiteľ. Prostredníctvom tejto kampane sme chceli mladým ľuďom na sídlisku predstaviť aktívneho Ježiša Krista, poukázať na pravý zmysel života a ponúknuť im zmysluplné využitie nielen týchto piatich dní, ale aj celých prázdnin.

Celú kampaň odštartoval pondelkový večerný koncert pri fontáne. Počas ďalších dní asi 30 mladých dobrovoľníkov z rôznych kútov východného Slovenska skrášľovalo prostredie tohto sídliska maľovaním zábradlí. Súčasťou aktivít kampane boli aj tvorivé dielne, na ktorých si bolo možné vyrobiť maľované plátenné tašky, odznaky, šperky, ale i odskúšať iné zaujímavé techniky. Pre tých, ktorí radšej inklinujú k športu, boli pripravené športové aktivity (futbal, volejbal... ).

Hlavne tí mladší netrpezlivo čakali na 19.00 hodinu, kedy sa mohli zabaviť a zmerať si sily v rôznych súťažiach. Vyvrcholením každého dňa bol večerný koncert skupiny K:music pri stane. Každý večer sa na ňom osobne zúčastňovali desiatky ľudí zo sídliska. No boli aj takí, ktorí týmto skvelým pesničkám nedokázali odolať a počúvali si ich zo svojho balkóna. Okrem pesničiek zazneli aj rôzne svedectvá, či už od členov hudobnej skupiny alebo od mladých dobrovoľníkov. Svedectvá o ozajstnom priateľstve alebo o skúsenosti s Ježišom, ktorý zmenil ich život.
Za nami je krásny týždeň plný skúsenosti a priateľstva. Tešíme sa na Teba aj o rok.

 


Fotoalbum - Tvorivé dielne a dobrovoľnícke aktivity

Fotoalbum - Aktivity vo Vyšnom Klátove

Fotoalbum - Koncerty a zábava