Hudobné recenzie

Hillsong United - Beautiful Exchange

Biblia v knihe žalmov vraví, „Chváľte Pána, spievajte mu novú pieseň!“. Kapely ako Hillsong United vychrlia každý rok desiatky „nových“ piesní. No pri ich ostatnom albume Beautiful Exchange mi behá po rozume otázka či sú tieto piesne vskutku nové alebo len obalené v šate nového albumu? Odpoveď závisí na tebe ako poslucháčovi.

Sweet sweet sound

Dnes by som sa chcela dotknúť starej worship klasiky a zároveň predstaviť vám nový vánok z Alabamy. Zoznámte sa, Sarah Reeves.

Elektronická renesancia

Ponúkam vám najhorúcejšiu novinku, ktorú upiekli chalani z amerického Portlandu. Alternatívne, rokové kvinteto Kutless, vydalo svoj už šiesty štúdiový album a po neúspechu predchádzajúceho albumu „To Know That You're Alive“ (2008) boli na mieste mnohé otázky. Najmä či sa kapela po hudobnej stránke niekam posunie alebo začne stagnovať.

Najúspešnejší americký vrabec

Sparrow Record je populárne kresťanské hudobné nakladateľstvo patriace do divízie EMI. EMI je britská hudobná spoločnosť, v ktorej je zlúčených viacero hudobných vydavateľstiev sídliacich v londýnskom Kensingtone a v New Yorku. EMI je jednou zo štyroch najväčších svetových nahrávacích spoločností.

The Elements

O štýle ich hudby hovorí veta progresívne ladený rock-metal. Nie je to typická chválová skupina, no jej členovia sa hrdo hlásia ku Kristovi a dokazujú to tiež niekoľkými priamočiarejšími textami, ako je skladba Mocný kráľ či Smutná. Ale každý text je malým umeleckým dielom.

Adrem - Mám čo povedať

Rap, ktorý nehovorí o tom, že všetko je na figu. Ale rap prinášajúci vôňu života s Bohom. Aj o tom je tvorba mladého slovenského chalana. Adrem rapuje s postojom pozitívnym k životu...a nemá strach prezentovať takto aj Boha, svojho priateľa.

Leeland - Oposite Way

Dnes sa pozrieme na zúbok inšpirujúcej, americkej formácii Leeland, ktorá je aj napriek svojmu mladému veku veľmi úspešná. Zo všetkých strán som počúval, „Leeland sú super, počúvaj tak tí chalani ma fakt dostali“. Nenechal som sa dlho prosiť a už som mal na ušiach mp3ojku z ktorej mi zneli melódie dostávajúce sa hlboko pod kožu.

Kutless - To Know That You're Alive

20. január 2009
Pamätám sa, že v októbri som vám sľúbil, že sa prizrieme bližšie na piaty štúdiový album od chlapcov z Kutless. Svoje slovo plním. Tak nech sa páči. Kutless - To Know That Your Alive.

Smooth Path

7. január 2009
S Romanom (Genebassom) sme sa stretli minulý týždeň v Košiciach na KMS (Koinonia music school), kde sa nečakane objavil, a tak som túto príležitosť využil na krátky rozhovor.

Vianočná alternatíva

24. december 2008
Nikto z nás si nedokáže predstaviť vianočné sviatky bez klasických vianočných piesní, kolied, či spevov. Najčastejšie počúvame osvedčenú, nevädnúcu klasiku, ktorá nás dokáže vrátiť späť do detských rokov.